SOUČASNÉ AKCE (od roku 2018)


19. 12. 2018 Vánoční nadílka 
Ve středu dopoledne se mohou děti z obou tříd těšit na společné vánoční posezení. Z domova si mohou přinést trošičku cukroví, zazpívají si vánoční písně a koledy, zarecitují básničky a především budou společně čekat, zda jim Ježíšek do školky něco nadělí.

5. 12. 2018 Mikulášská besídka
V dopoledních hodinách nás opět po roce navštíví Mikuláš se svou družinou. 

4. 12. 2018 Oční vyšetření
Podrobné informace naleznete na nástěnce v mateřské školy a u učitelek ve třídách. 

29.11. 2018 Divadelní představení LOUPEŽNÍK RUMCAJS
Pohádka na motivy slavných knížek Václava ČTVRTKA přivádí na scénu oblíbené postavy – Rumcajse, Manku, Starostu Humpála, Vodníka Volšovečka, Vílu Andulku, Knížepána s paní Kněžnou i hubatou Anku a Straku zlodějku. Příběh o tom, jak se slušný jičínský švec musí vydat do lesa, protože ho zlý starosta vyžene z města, jak se v lese najde prázdnou loupežnickou jeskyni a s pomocí víly a vodníka se stane loupežníkem, protože v lese se nedá nic jiného dělat, a jak nakonec vytrestá nejen zlého starostu, ale i Knížete a paní Kněžnu.
Ve čtvrtek 29. listopadu uvádí toto divadelní představení v Hankově domě DOCELA VELKÉ DIVADLO LITVÍNOV. Pojedeme s dětmi z obou tříd objednaným autobusem v 9:30 od mateřské školy. Vybíráme 60 Kč na vstupné a 30 Kč na dopravu.


26.11. 2018 Vánoční fotografování
V pondělí  26. 11. 2018 se budou děti v MŠ dopoledne fotit. Kdo z rodičů má zájem o vánoční sadu fotografií, může si na nástěnce mateřské školy prohlédnout nabídku aktuální sady, detaily formátů, ceny a možnosti dalších objednávek.
Více informací naleznete v informacích pro rodiče na http://www.zsvitezna.cz/…o-rodice-ms/

6. 11. 2018 Sázení stromů

25. 10. 2018 Divadelní představení

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 jedeme do Dvora Králové n L., kde v Hankově domě navštívíme divadelní představení, které uvádí MLADÁ SCÉNA ÚSTÍ nad Labem. Děti se mohou těšit na pohádku podle světoznámé předlohy Jonathana Swifta Gulliverovy cesty  – země LILIPUTŮ.  Plakát 25. 10. 2018

3. 7. 2018 Schůzka s rodiči
Informační setkání se zákonnými zástupci nových dětí se koná v úterý 3. 7. 2018 od 13 hodin v mateřské škole. Podrobnosti naleznete zde Schůzka s rodiči nových dětí.

28. 6. 2018 Loučení s předškoláky

Rozloučení s dětmi, které opouštějí naší mateřskou školu a v září nastupují do prvních tříd ZŠ se uskutečnilo v zasedací síni Obecního úřadu Vítězná ve čtvrtek 28. června od 11 hodin. Kdo měl zájem, mohl se na děti přijít podívat, kdo to nestihl, může se na ně podívat zde TABLO 2018.

20. 6. 2018 Fotografování

Podrobné informace o fotografování, cenách, formátech atd. naleznete v šatně mateřské školy.

DOOBJEDNÁVKY FOTOGRAFIÍ
Pro zájem některých rodičů zveřejňujeme DOČASNOU adresu fotogalerie, na které naleznete všechny (i nyní nezhotovované) fotografie dětí. 
ODKAZ: http://msvitezna.fotosalek.com/
V případě zájmu o zhotovení některých fotografií napište na lístek:
• jméno
• číslo pod fotkou IMG_xxxx
• požadovaný počet
• pozn.: pokud máte zájem o jiný formát,  než který jste nyní obdrželi za 15 Kč, poznamenejte, jakou velikost chcete

14. 6. 2018 Zahradní slavnost

Milé maminky a tatínkové, vážení prarodiče, zveme vás ve čtvrtek 14. 6. 2018 od 15 hodin na akci, kterou pořádáme na zahradě naší mateřské školy. Bude se konat pouze v případě příznivého počasí. Zahájena bude zahradní besídkou s vystoupením dětí z obou tříd, poté si budete moci se svými dětmi užít a prohlédnout naši nově vybavenou zahradu a ochutnat pohoštění. Velmi uvítáme spolupráci ochotných rodičů, kteří nám s jeho přípravou pomůžou. Všem iniciativním rodičům. kteří se do přípravy pohoštění zapojí a nějakým občerstvením přispějí, předem srdečně děkujeme.

6. 6. 2018 Sportovní hry

Podobně jako při prvním ročníku, který se konal přesně před rokem, bude pro děti připravena na stadionu ve Dvoře Králové řada sportovních stanovišť, na kterých si budou moci vyzkoušet nejrůznější disciplíny tradičních i méně známých sportů a pohybových aktivit. S sebou dejte dětem malou láhev s pitím – doplňování bude zajištěno (várnice s čajem nebo šťávou). Odjíždíme v 8:50, návrat plánujeme do 11:30 hodin. Akce se uskuteční pouze za příznivého počasí.

1. 6. 2018 Oslava MDD

V den naplánované oslavy MDD nejdříve děti překvapila ve školce návštěva Máši a medvěda (ochotná Marcela a Gábina ze SPOZu Vítězná), které děti také obdarovaly. Když se po jejich odchodu děti zchladily v parném dni zmrzlinovým dortem, přesunuly se na zahradu, kde je čekaly hry, soutěže a vodní radovánky. Oslavu dětského dne jsme ukončili předáním medailí a dárků. Fotodokumentaci můžete shlédnout zde ve fotoalbu, další  fotky jsou také na našem facebooku 
https://www.facebook.com/ms.vitezna

30. 5. 2018 Školní výlet

Ve středu 30. 5. 2018 jedeme na školní výlet na hrad Kunětická hora, kde děti v hradním paláci shlédnou od 10 hodin pohádkové představení Čertův poklad. Po obědě navštívíme ve 13 hodin Perníkovou chaloupku, která je nedaleko hradu. Pod hradem se děti mohou těšit na spoustu zvířat v krásné oboře a na dětské hřiště.  Odjíždíme po svačině, návrat předpokládáme okolo 15:00 – 15:30 hod. Máte-li zájem o upřesnění, můžete nám odpoledne před návratem volat na tel. 739 454 944. Do batohu doporučujeme pláštěnku, pití v dobře uzavíratelné láhvi, svačinu, dle vlastního uvážení lze drobné kapesné. Při balení je dobré dítěti vše ukázat a vysvětlit, aby vědělo, co a kde má. Pokud trpí dítě v dopravním prostředku nevolností, předem nás informujte. Děkujeme.                                       

10. 5. 2018 Den lesů

Ve čtvrtek 10. 5. jedeme do Hájemství na DEN  LESŮ. Odjíždíme po svačině, návrat plánujeme okolo okolo 12:50 hodin, poté oběd (pro vyzvednutí dětí po obědě se můžete o návratu ujistit na telefonu 739 454 944, abyste nemuseli dlouho čekat). V případě špatného počasí doporučujeme do batohu pláštěnku, dále vhodné sportovní oblečení a obuv, popř. pití. 

2. a 3. 5. 2018 Zápis do MŠ na školní rok 2018/19.

Více informací naleznete zde ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY 2018
Výsledky přijímacího řízení naleznete zde SEZNAM PŘIJATÝCH DĚTÍ
 

27. 4. 2018 Čarodějnice

Páteční dopoledne se budeme ve školce věnovat – pokud nám to počasí nepřekazí – PÁLENÍ ČARODĚJNIC, protože v pondělí 30. 4. se budou děti účastnit, stejně jako každé pondělí, plaveckého kurzu v Hořicích. Děti v pátek mohou (ale rozhodně nemusí) přijít v převleku nebo improvizovaném hábitu čarodějnice, ježibaby, ježidědka apod. a přinést jedno polínko na oheň.

18. 4. 2018 Den otevřených dveří

Ve středu od 10:30 hodin byla mateřská škola přístupná všem zájemcům z řad veřejnosti. Návštěvníci si mohli prohlédnout všechny prostory mateřské školy, zeptat se na věci, které je zajímají a malí dětští návštěvníci si zde také rádi pohráli. 

11. 4. 2018 Představení CIRKUSOVÁ POHÁDKA 

Také v dubnu navštívily obě třídy Hankův dům ve Dvoře Králové nad Labem, kde shlédly novou pohádku Divadla Láryfáry. Pohádka byla opět plná humoru a písniček, ovšem tentokrát z bláznivého cirkusového prostředí. Za oponou Cirkusu Francesco totiž panovaly podivné poměry. Tvrdou rukou tu vládl principál Francesco a jeho žena Dulcinela. Proč utekli lvi? Proč se hadí žena urazila? Proč už tady neskáčou opice? To vše společně s dětmi zjistila a v průběhu děje i napravila cestovatelka Betty, která si čirou náhodou koupila lístek právě do tohoto cirkusu.

8. 3. 2018 MAKOVÝ MUŽÍČEK

Příběh o chlapečkovi maličkém jako zrnko máku shlédly děti v březnu v Hankově domě. Jednalo se o divadelní adaptaci legendární dětské knížky Františka Nepila. Byla jednou jedna babička, a ta byla tak chudá, že neměla nic než malou chaloupku a v ní dědečka.  A byl také dědeček, který zase neměl nic než chaloupku a babičku. Přestože toho měli tak málo, žili si docela spokojeně. Až jednou si takhle domů donesli makové zrníčko… Příběh se odehrával na nočním stolku v pokojíčku malé holčičky, která podobně jako spousta jiných dětí nemohla večer usnout. Naštěstí tu byl pro podobné případy Útvar rychlého uspávání, který se spouštěl z lustrů či vylézal ze šuplíků, aby zastoupil únavou přemožené rodiče. A selhal-li on, pak musel na makovici přiletět odborník z největších, Makový mužíček. Ten sebou přinesl modrý soumrak, klidný spánek a konejšivé sny.

26. 2. 2018 Zahájení plaveckého kurzu

Stejně jako v minulých letech organizujeme pro děti ze II. třídy plavecký kurz. Letos probíhá od února do května v Plavecké škole Hořice.  
Místo konání: Plavecká škola v Hořicích
Termíny: 26. 2., 5. 3., 19. 3., 26. 3., 9. 4., 16. 4., 23. 4., 30. 4. a 14. 5. 2018 – vždy pondělí

20. 2.  2018 Představení ZIMA V BÍLÉM KOŽÍŠKU

Pohádka z polárních krajů o polárních zvířátkách, o životě v mrazu a ledu, o kamarádství a rodině – tentokrát přímo v naší mateřské škole.
Děti si poslechly pohádku o tom, jak se malý lední medvídek, který se ocitl u nás, postupně vrací do polárních krajin, kde konečně nachází kamarády, kteří mi doposud moc chyběli. Poté se seznámily s dobrodružstvím dvou nezbedných tučňáků. V příbězích hrála nejen plyšová zvířátka, ale také samy děti a také se zpívalo s loutnou. Pořad byl doprovázen promítáním obrázků a seznámil děti s tím, jak se žije zvířátkům v polárních krajinách, jak je důležité kamarádství a vzájemná pomoc.

25. 1. 2018 Nadílka u krmelce

Celý týden děti a jejich rodiče vydatně přispívali do sbírky pro zvířátka, a tak jsme se  se všemi pochoutkami mohli vypravit společně do lesa ke krmelci. Všem zúčastněným děkujeme za spolupráci.

Leden Sbírka pro zvířátka

Ve čtvrtém lednovém týdnu měly děti a jejich rodiny možnost zapojit se do SBÍRKY PRO ZVÍŘÁTKA, kterou jsme již téměř tradičně uspořádali v mateřské škole. S vyhlášením sbírky jsme čekali již od Vánoc na tu opravdovou mrazivou zimu, která konečně přišla.

18. 1. 2018 Hudební vystoupení O ZVÍŘATECH

Ve čtvrtek 18. 1. jely děti z obou tříd do Hankova domu na pořad Pavla Nováka O ZVÍŘATECH. Hudební vystoupení zavedlo děti do světa zvířat, kde se seznámily se základy hudební výchovy, s melodickými a rytmickými dovednostmi, se životním prostředím a se zeměpisnými údaji souvisejícími s rozšířením živočišných druhů a aktivně se zapojily do zábavného dění zpěvem, tancem i tleskáním,  Součástí tohoto vystoupení byly pohádkové příběhy, veselé kostýmy, speciální rekvizity, scénky a připravená projekce s obrázky k danému tématu.

AKCE do roku 2017

Pokud máte zájem o akce předchozích let, naleznete je na http://www.zsvitezna.cz/akce-ms/ 

Poslední aktualizace 14. 12. 2018


Anna Jiráčková, přečteno 3352x