AKCE mateřské školy, období: leden 2018 - nyní


Tato stránka bude obsahovat současné akce mateřské školy. Reálně nemám možnost tuto změnu provést osobně na naší úvodní webové  stránce, proto jste se sem dostali přes tlačítko OHLÉDNUTÍ, popř. přes odkaz, který jsem dala na FB a na stránku INFORMACE PRO RODIČE… Důvod? Na hlavní stránce má oprávnění provést tuto požadovanou změnu pouze administrátor pan Forman, který to již přislíbil… Pozn.: Bývalá stránka AKCE je již neaktuální – z technických důvodů (možná pro velký objem dat) je pro úpravy a nové aktualizace nedostupná. 

Děkuji za pochopení. Anna Jiráčková6. 6. 2018 Sportovní hry

30. 5. 2018 Školní výlet

Ve středu 30. 5. 2018 jedeme na školní výlet na hrad Kunětická hora, kde děti v hradním paláci shlédnou od 10 hodin pohádkové představení Čertův poklad. Po obědě navštívíme ve 13 hodin Perníkovou chaloupku, která je nedaleko hradu. Pod hradem se děti mohou těšit na spoustu zvířat v krásné oboře a na dětské hřiště.  Odjíždíme po svačině, návrat předpokládáme okolo 15:00 – 15:30 hod. Máte-li zájem o upřesnění, můžete nám odpoledne před návratem volat na tel. 739 454 944. Do batohu doporučujeme pláštěnku, pití v dobře uzavíratelné láhvi, svačinu, dle vlastního uvážení lze drobné kapesné. Při balení je dobré dítěti vše ukázat a vysvětlit, aby vědělo, co a kde má. Pokud trpí dítě v dopravním prostředku nevolností, předem nás informujte. Děkujeme.                                       

10. 5. 2018 Den lesů

Ve čtvrtek 10. 5. jedeme do Hájemství na DEN  LESŮ. Odjíždíme po svačině, návrat plánujeme okolo okolo 12:50 hodin, poté oběd (pro vyzvednutí dětí po obědě se můžete o návratu ujistit na telefonu 739 454 944, abyste nemuseli dlouho čekat). V případě špatného počasí doporučujeme do batohu pláštěnku, dále vhodné sportovní oblečení a obuv, popř. pití. 

2. a 3. 5. 2018 Zápis do MŠ na školní rok 2018/19.

Více informací naleznete zde ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY 2018
Výsledky přijímacího řízení naleznete zde SEZNAM PŘIJATÝCH DĚTÍ
 

27. 4. 2018 Čarodějnice

Páteční dopoledne se budeme ve školce věnovat – pokud nám to počasí nepřekazí – PÁLENÍ ČARODĚJNIC, protože v pondělí 30. 4. se budou děti účastnit, stejně jako každé pondělí, plaveckého kurzu v Hořicích. Děti v pátek mohou (ale rozhodně nemusí) přijít v převleku nebo improvizovaném hábitu čarodějnice, ježibaby, ježidědka apod. a přinést jedno polínko na oheň.

18. 4. 2018 Den otevřených dveří

Ve středu od 10:30 hodin byla mateřská škola přístupná všem zájemcům z řad veřejnosti. Návštěvníci si mohli prohlédnout všechny prostory mateřské školy, zeptat se na věci, které je zajímají a malí dětští návštěvníci si zde také rádi pohráli. 

11. 4. 2018 Představení CIRKUSOVÁ POHÁDKA 

Také v dubnu navštívily obě třídy Hankův dům ve Dvoře Králové nad Labem, kde shlédly novou pohádku Divadla Láryfáry. Pohádka byla opět plná humoru a písniček, ovšem tentokrát z bláznivého cirkusového prostředí. Za oponou Cirkusu Francesco totiž panovaly podivné poměry. Tvrdou rukou tu vládl principál Francesco a jeho žena Dulcinela. Proč utekli lvi? Proč se hadí žena urazila? Proč už tady neskáčou opice? To vše společně s dětmi zjistila a v průběhu děje i napravila cestovatelka Betty, která si čirou náhodou koupila lístek právě do tohoto cirkusu.

8. 3. 2018 MAKOVÝ MUŽÍČEK

Příběh o chlapečkovi maličkém jako zrnko máku shlédly děti v březnu v Hankově domě. Jednalo se o divadelní adaptaci legendární dětské knížky Františka Nepila. Byla jednou jedna babička, a ta byla tak chudá, že neměla nic než malou chaloupku a v ní dědečka.  A byl také dědeček, který zase neměl nic než chaloupku a babičku. Přestože toho měli tak málo, žili si docela spokojeně. Až jednou si takhle domů donesli makové zrníčko… Příběh se odehrával na nočním stolku v pokojíčku malé holčičky, která podobně jako spousta jiných dětí nemohla večer usnout. Naštěstí tu byl pro podobné případy Útvar rychlého uspávání, který se spouštěl z lustrů či vylézal ze šuplíků, aby zastoupil únavou přemožené rodiče. A selhal-li on, pak musel na makovici přiletět odborník z největších, Makový mužíček. Ten sebou přinesl modrý soumrak, klidný spánek a konejšivé sny.

26. 2. 2018 Zahájení plaveckého kurzu

Stejně jako v minulých letech organizujeme pro děti ze II. třídy plavecký kurz. Letos probíhá od února do května v Plavecké škole Hořice.  
Místo konání: Plavecká škola v Hořicích
Termíny: 26. 2., 5. 3., 19. 3., 26. 3., 9. 4., 16. 4., 23. 4., 30. 4. a 14. 5. 2018 – vždy pondělí

20. 2.  2018 Představení ZIMA V BÍLÉM KOŽÍŠKU

Pohádka z polárních krajů o polárních zvířátkách, o životě v mrazu a ledu, o kamarádství a rodině – tentokrát přímo v naší mateřské škole.
Děti si poslechly pohádku o tom, jak se malý lední medvídek, který se ocitl u nás, postupně vrací do polárních krajin, kde konečně nachází kamarády, kteří mi doposud moc chyběli. Poté se seznámily s dobrodružstvím dvou nezbedných tučňáků. V příbězích hrála nejen plyšová zvířátka, ale také samy děti a také se zpívalo s loutnou. Pořad byl doprovázen promítáním obrázků a seznámil děti s tím, jak se žije zvířátkům v polárních krajinách, jak je důležité kamarádství a vzájemná pomoc.

25. 1. 2018 Nadílka u krmelce

Celý týden děti a jejich rodiče vydatně přispívali do sbírky pro zvířátka, a tak jsme se  se všemi pochoutkami mohli vypravit společně do lesa ke krmelci. Všem zúčastněným děkujeme za spolupráci.

Leden Sbírka pro zvířátka

Ve čtvrtém lednovém týdnu měly děti a jejich rodiny možnost zapojit se do SBÍRKY PRO ZVÍŘÁTKA, kterou jsme již téměř tradičně uspořádali v mateřské škole. S vyhlášením sbírky jsme čekali již od Vánoc na tu opravdovou mrazivou zimu, která konečně přišla.

18. 1. 2018 Hudební vystoupení O ZVÍŘATECH

Ve čtvrtek 18. 1. jely děti z obou tříd do Hankova domu na pořad Pavla Nováka O ZVÍŘATECH. Hudební vystoupení zavedlo děti do světa zvířat, kde se seznámily se základy hudební výchovy, s melodickými a rytmickými dovednostmi, se životním prostředím a se zeměpisnými údaji souvisejícími s rozšířením živočišných druhů a aktivně se zapojily do zábavného dění zpěvem, tancem i tleskáním,  Součástí tohoto vystoupení byly pohádkové příběhy, veselé kostýmy, speciální rekvizity, scénky a připravená projekce s obrázky k danému tématu.

Poslední aktualizace 18. 5. 2018 _AJir


Pavel Forman, přečteno 523x