Slovensko

Poslední květnový týden vyrazili žáci naší školy spolu s pedagogy a zastupiteli obce do více jak 600 km vzdálené spřátelené obce Víťaz na východě Slovenska, kde jsme společně poznávali život, reálie a tradice slovenského národa. Společná témata k diskusi i pro vlastní zážitky se týkala poznávání okolní
přírody, vlastivědy, historie země, slovenského jazyka, odlišností života na Slovensku a další. Byl to týden plný zážitků. Za zmínku stojí společná návštěva monumentálního Spišského hradu, Spišské kapituly, jeskyně Zla diera, muzea Solivar v Prešově či oslavy Dne dětí v krásném přírodním parku. V průběhu návštěvy jsme společně prezentovali naše školy, vyměňovali zkušenosti školní práce obou zemí, seznámili se s inkluzí ve slovenském podání. Prohlédli jsme si zdejší základní školu, prozkoumali třídy, odborné učebny i školní zahradu. Také jsme se seznámili s pedagogy, zastupiteli obce Víťaz i se žáky. Započaté přátelství hodláme v budoucnu více upevňovat a podporovat, a tak jsme žáky i paní učitelky na oplátku pozvali k nám do Vítězné. Všudypřítomná dobrosrdečnost, láskyplnost a pohostinnost našich přátel v nás navozuje pocit stálé sounáležitosti, pocit rodiny a smysluplnosti celé úžasné akce.
Děkujeme všem a těšíme se na další společné zážitky��

Zemi našich, srdci nejbližších, sousedů jsme navštívili za finanční podpory obce Vítězná a projektu Erasmus+.